Soczysta, owocowa i słodka – tak smakuje świeżo zerwana śliwka ze Stanz. Wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem producenci zamieniają śliwki w wyśmienite owocowe przysmaki.
Położone na wysokościach ok. 1000 m n.p.m. słoneczne zbocza to ojczyzna śliwy ze Stanz (Stanzer Zwetschke). Zgodnie z wieloletnią tradycją mieszkańcy należących do Regionu Dobrego Smaku wiosek Stanz, Grins i Pians uprawiają słodko-aromatyczne śliwki ze Stanz.
Od wiosny do późnego lata śliwy w Stanz prezentują niezwykłe widowisko: wiosną zachwycają przybyszów lśniąco białym kwieciem, późnym latem drzewa uginają się pod ciężarem jędrnych, dojrzałych, ciemnogranatowych owoców. Ciepły fen, wiele słonecznych godzin na płaskowyżu i suchy alpejski klimat kształtują wspaniały aromat śliwki ze Stanz.
Śliwka ze Stanz: prosto z drzewa czy w przetworach – zawsze doskonała
Soczysta, owocowa i słodka – tak smakuje świeżo zerwana śliwka ze Stanz. Wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem producenci zamieniają śliwki w wyśmienite owocowe przysmaki. Zapraszamy do próbowania śliwek ze Stanz w najróżniejszych postaciach: soczystego owocu, szlachetnego destylatu, pysznego likieru, wybornego dżemu albo w knedlach ze śliwkami – możliwości jest wiele.
Od śliwki do destylatu
Chcecie wiedzieć, jak powstają znakomite wódki? Ojczyzna śliwki ze Stanz to doskonałe miejsce na taką naukę. Nie bez przyczyny Stanz cieszy się opinią najstarszej wioski gorzelników w Austrii. Są tutaj 64 gorzelnie przy łącznej liczbie 150 gospodarstw. Są też destylarnie udostępnione dla zwiedzających, gdzie będziecie mogli na własne oczy zobaczyć, jak w Sercu Alp powstają ze śliwek pyszne destylaty.
Położone na wysokościach ok. 1000 m n.p.m. słoneczne zbocza to ojczyzna śliwy ze Stanz (Stanzer Zwetschke). Zgodnie z wieloletnią tradycją mieszkańcy…