Region Tyrolu Wschodniego ma bardzo długą tradycję rolniczą.Ich specjalnością jest hodowla górskich owiec, których mięso podbija serca smakoszy pikantnym smakiem i niską zawartością tłuszczu.
Region Tyrolu Wschodniego ma bardzo długą tradycję rolniczą. Pierwotna przyroda zapewnia egzystencję mieszkańcom regionu. Ich specjalnością jest hodowla górskich owiec, których mięso podbija serca smakoszy pikantnym smakiem i niską zawartością tłuszczu.
Wielowiekowa tradycja hodowli owiec ma we wschodnim Tyrolu ogromne znaczenie. Niewymagająca tyrolska owca górska stanowiła podstawę egzystencji wielu rolników, ponieważ na wysokogórskich alpejskich terenach dostarczała mięsa, mleka i wełny. Podczas gdy wcześniej na pierwszym planie była produkcja wełny, dzisiaj hodowcy koncentrują się głównie na delikatnym jagnięcym mięsie.
Dzięki bogatym w zioła pastwiskom na wysokogórskich halach Tyrolu Wschodniego mięso wypasanych tu owiec nabiera charakterystycznego, pikantnego smaku. Jest aromatyczne, nie jest tłuste, ale za to bogate w białko i mikroelementy.
Tyrolska jagnięcina: sztuka hodowli z wielowiekową tradycją
Owce górskie, pasące się na niekończących się pastwiskach na halach sięgających poziomu 3000 m n.p.m., pochodzą ze skrzyżowania wytrzymałych starych ras, jak tyrolska owca górska i kamienna (Tiroler Bergschaf i Steinschaf) oraz ras dających najlepsze mięso. Hodowcy przekazywali swedoświadczenia z pokolenia na pokolenie, stale uszlachetniając przy tym swoje produkty, jak kiełbasy czy mięso. Chów i traktowanie tyrolskich owiec przez hodowców wyróżnia się swego rodzajuserdecznością, która wiele mówi o samych owczarzach i ich pracy.
Region Tyrolu Wschodniego ma bardzo długą tradycję rolniczą. Pierwotna przyroda zapewnia egzystencję mieszkańcom regionu. Ich specjalnością jest…