Parking
Parking centrum rekreacyjnego Gries
Będziesz miał szczęście, jeśli nadal będziesz w stanie zrozumieć swoje własne słowa. To, co poeci nazywali Sturm und Drang, w Isel jest Gischt und Gebraus. Będziesz świadkiem dzikiej młodości lodowcowej rzeki.
Etap charakteryzujący się wodospadami jak żaden inny. Iseltrail początkowo prowadzi bezpośrednio wzdłuż brzegów rzeki, a następnie wkracza w chłodny górski las po zacienionej stronie doliny. Dolina staje się znacznie węższa, a nachylenie wzrasta. W Ströden dociera się do pierwszego wodospadu w wąwozie Glo. Jest on dobrze widoczny ze skalnej ambony. Następnie znajduje się wodospad Ströden, a po Islitzeralm potężne wodospady Upper i Lower Umbal. Te ostatnie są dostępne za pośrednictwem platform, które stanowią część szlaku pokazów wodnych. Następnie linia lasu zostaje przekroczona, a ścieżka przez bezdrzewną, wąską, wysoką dolinę jest teraz tylko wąską ścieżką. Po drodze można zatrzymać się w Islitzeralm lub na końcu w Clarahütte.
Dobre dwa kilometry za Hinterbichl, Isel ponownie pokazuje swoje dzikie oblicze: z ogromnym rykiem przebija się przez kilka stopni głęboko wciętego wąwozu Glo. Z ogromnej szczeliny unosi się mgła. Skalna ambona zapewnia widok na potężne katarakty.
Nowy szlak i platforma widokowa zapewniają jeszcze głębszy wgląd w ten naturalny klejnot
W Ströden (widok z mostu na nieco wyższą kataraktę Ströden) szlak Iseltrail łączy się z drogą, która prowadzi do słynnych wodospadów Umbal i Islitzeralm (dostępne napoje). Wodospady Umbal są bramą do wysokogórskiej dziczy Parku Narodowego Wysokich Taurów. Wielokrotnie nagradzany "wodny szlak pokazowy" z kilkoma platformami widokowymi pozwala zbliżyć się do dramatycznej siły wody. Równie imponujący wodospad Upper Umbal można obecnie zobaczyć tylko ze ścieżki.
Powyżej katarakt ślady cywilizacji stopniowo zanikają: szerokie, bezdrzewne wysokie doliny i lodowce lśniące z wysokości dominują scenerię w drodze do Clara Hut. Można tu spędzić noc. Chata jest spektakularnie wbudowana w zbocze ze względu na ryzyko lawin i spadających skał. Jeśli chcesz spędzić tu noc, zdecydowanie powinieneś zarezerwować miejsce do spania z odpowiednim wyprzedzeniem.
Parking centrum rekreacyjnego Gries